Pár kérdést tettem fel random választott magyar arcfestőknek. Ezáltal talán jobban megismerik egymást/megismerjük őket, és könnyebben választ találunk az arcfestőként gyakran felmerülő kérdésekre, problémákra. Olvasd a válaszukat!
Ha Te is szívesen adsz interjút, írj! Örömmel veszem válaszaid, ha Te is arcfestéssel foglalkozol, és nyitott vagy arra, hogy megoszd gondolataid a többiekkel.
Íme a Kálmánné Kulcsár Ritával készített interjú
1. Hogyan indultál arcfestőként?

A keresztfiam szülinapi zsúrjára az anyukája vett „zsírkrétás” arcfestéket és azt találtuk ki, hogy az én feladatom lesz kipingálni vele a gyerekeket. Annyira jól sikerültek, hogy felmerült a kérdés miért ne végezzek el egy ilyen tanfolyamot. Akkor épp a Test- és Arcfestő akadémián indult egy alap arcfestő képzés, így oda jelentkeztem. Az alapok megtanulása és begyakorlása után részt vettem a CsillámVilágnál a világhírű Mark Reid képzésén és Molnár Éva egymozdulat technika képzésén is. Mind a kettő segítette további fejlődésemet. 🙂
Konkrét segítőm nem volt. Rengeteg videót néztem az interneten, és minden művésztől ellestem egy- két praktikát, így kialakítva saját stílusomat.
3. Mi ennek a munkának a legfontosabb eleme, mi az, ami motivál?

Lehet az ember nagyon szorgalmas, elmehet rengeteg tanfolyamra, gyakorolhat ezerrel, egyre jobb és jobb lesz az biztos, de ha valakinek nincs meg hozzá a szépérzéke, az sosem lesz igazán jó.
Emellett még megemlíteném az emberekhez való viszonyulást is. A jó modort. Találkoztam már olyan arcfestővel, akinek olyan negatív kisugárzása volt, hogy egy mosoly se hagyta el a száját. Unottan és kötelező jelleggel dolgozott. Kell, hogy az ember szeresse amit csinál, szeresse a gyerekeket, tudjon hozzájuk szólni… Pár kedves gesztus.
Nem tagadom, hogy a pénz az egyik motiváló, hiszen bölcsődei gondozónőként nem kell mondanom, hogy mennyit keresek. De persze maga az alkotás öröme, hogy boldogságot tudok szerezni, mint a gyerkőcnek, ezzel a szülőknek és van hogy ők is kedvet kapnak egy festésre 🙂 Ez felbecsülhetetlen 🙂
4. Mi mindent viszel magaddal egy 10 fős szülinapi gyerekbuliba, ha arcfestésre hívnak?

Általában hátizsákkal, vagy egy cuki rózsaszín bőrönddel közlekedek 🙂
Nem szeretek különbséget tenni 30 és 10 fős rendezvények között. A kellékek mindig ugyan azok. Minden színt, minden csíkosat, minden metál fényűt, minden ecsetet, minden szivacsot viszek ha csak egy 10 fős bulira megye, akkor is. Egyedül a minták bonyolultságán változtatok. Erre vannak külön mintalapjaim.
Négy fokozatú lapom van:
– A rengeteg mintát tartalmazó, mind kidolgozott, kicsinosított minta. Ezt akkor használom, amikor olyan helyen vagyok, ahol megfestett gyermek után fizetik a festésemet. Itt használok strasszkövet, csillámport, higlight-ot, minden kutyafülét 🙂
– Van olyan lapom, amit a kisebb létszámú zsúroknál használok. Ezen kidolgozott minták vannak, de pl.: díszítő strasszot már nem alkalmazok, illetve a higlight-al is kevesebbet bíbelődök. A választék is kevesebb mint az előzőnél.

– Van a nagy létszámú zsúros papír, itt már nincsenek nagyon kidolgozva a minták, a higlight-al dobok rajta kicsit, egy kis csillámpor és már készen is van a delikvens 🙂
– Az utolsó mintalapom a nagyközönség számára ingyenes rendezvényeken szokott előkerülni. Itt ugye a szervező fizet engem, így ingyenes a festés. Iszonyatos sorok szoktak állni, nincs idő semmi extrára, mindenkinek legyen csinos kis alap festése kis csillámporral, és már jöhet is a következő. A választék is minimális, lányoknak is fiúknak is 6-6 nagyon haladós egyszerű minta.
A bárszék méret sem lenne rossz, mivel így, ha sokat dolgozok, rendes széken megfájtul a hátam a görnyedéstől, bárszékkel dolgozva pedig tudnék állva festeni.

Szezonban, volt már, hogy plakátoztam egy-két forgalmasabb helyen a lakókerületemben, illetve szórólapoztam is ugyanitt.
Ezek is érdekelhetnek.
Vélemény, hozzászólás?
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.