Valentin-napi smink alternatíva
Ha valaki azt mondja, Valentin napi smink, az emberek többségének, köztük nekem is, a rózsaszínek-vörösek színtartománya, és a lágy, íves, indás mintavilág jut eszébe elsőként. Talán másodikként, ha a szívecske formát is számításba vesszük. Éppen ezért, a világháló is tele van ilyenekkel, az egészen visszafogottól, a komplett barokk festményig az arcokon. Éppen ezért igyekeztem elrugaszkodni ettől a koncepciótól amennyire lehet, anélkül, hogy a felismerhetetlenségig távolodjak, vagy amolyan anti-Valentin-napi smink legyen belőle.
A következő lépésekben bemutatom mire jutottam, és hogyan.
Első lépés – Alapozás
A megfelelő alapozás ez esetben fontos, egy olyan réteget kell létrehoznunk, amihez tapad a pigmentpor. A legtöbb alapozó megfelel a célnak, a lényeg, hogy ne fixáljuk púderrel. A szemöldök megfestése opcionális.
Második lépés – A negatív tér elhelyezése
Ez a legfontosabb lépésünk, gondoljuk meg jól, hova helyezzük az öntapadós formáinkat. Ezeket kivághatjuk bármilyen öntapadós fóliából, érdemes megtalálni azt a ragadási szintet, ami még nem oldja le az alapozót, mint például egy sebtapasz, de fent marad, amíg mi magunk nem akarjuk leszedni. Azért figyeljünk rá, hogy valami bőrbarát anyagot használjunk.
Ha elégedettek vagyunk a formáink elhelyezkedésével, akkor kezdhetjük a következő lépést.
Harmadik lépés – Selyemporok
Fémes pigmentporokkal, konkrétan a Mehron metallic powder, Rózsa, és Arany árnyalatával hoztam létre az alapot a halántékon, orcán, és homlokon, a szemhéjra pedig ezeken kívül még a Bronzot, az Eulenspiegel Óaranyát és Fáraó aranyát is felhasználtam. Ezeket a selyemporokat megtalálod a CsillámVilág webáruházban.
Száraz ecsettel vittem fel a pigmentporokat, ezért fontos, hogy az alapozót ne fixáljuk púderrel. Így jól tapad az alapozóhoz. Fontos, hogy a felragasztott sablonokat alaposan körbe nyomkodjuk a pigmentporokkal, hogy mikor levesszük őket, éles határokat kapjunk.
Negyedik lépés – Csillámporok
Ezt követően felvittem a csillámporokat, egy vékony lapos ecsettel melyet előtte a Mehron mixing liquidbe mártottam, hogy a csillámpor pontosan ott maradjon, ahova tettem, és ne terítsen be mindent.
Én az alaphoz hasonló színeket használtam, Gyémántot a szemzugban és a Rózsaarany felületeken, Középaranyat, Óaranyat az arany felületeken, és Bronzot a Rézen, Sötétbarnát a Bronzon. Később adtam hozzá pirosát is, mert hiányzott az összhangból, ezt jobb már itt megtenni. A csillámporokat megtalálod a CsillámVilág webáruházban.
Ötödik lépés – Végső simítások és csillámzselé
Végső lépésben végre leszedhetjük a felragasztott sablonokat, feltárva min is dolgoztunk mostanáig. A Ragasztó típusától és a szerencsénktől függően lehet, hogy némelyik több alapozót visz le, mint amennyit az arcon hagy, ha ez előfordul az alapozót egy kis lapos ecsettel visszatehetjük, pontosíthatjuk a vonalainkat, ha valahol nem elég élesek. Ez után már nincs más hátra, mint felvinni a piros csillámzselét, hogy igazán összeálljon a látvány, valamint egy pár szolid műszempilla sem árthat. A Szájra a csillámport csak akkor javaslom, ha a Valentin napot egyedül töltjük. A legtöbb rúzsba tökéletesen beletapad, de ha nincs kéznél, akkor a mixing liquid erre is tökéletes. A csillámport és csillámzselét megtalálod a CsillámVilág webáruházban.
Vélemény, hozzászólás?
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.